Jak se staví dům? (2/2)

Pokud už si tedy koupíte nějaký typový projekt, měl by vám ho projektant tzv. usadit do terénu. Což je zpracování detailů spodní části domu, tak aby seděla na konkrétní podmínky vašeho pozemku. Kromě sklonu jde i o typ zeminy a její únosnost.

A pak už hurá na vlastní stavbu.

Během výstavby by měly probíhat tzv. kontrolní dny, kdy se sejde projektant, zástupce stavební firmy, a někdy i stavebník (ten tedy většinou jen přihlíží a nestačí se divit) a všichni obhlíží, co se od minulého kontrolního dne udělalo, zda je to správné a jak se bude postupovat dál. U toho se proberou chyby projektu, chyby na stavbě a různé zapeklitosti, co se musí vyřešit pro další zdárný průběh. Taktéž se u toho probere politika, děti, manželky apod. :-D

Ve většině případů je dobré, pokud si najmete stavební dozor. To je člověk, který by měl kopat za vás jako stavebníka a nedat stavebním firmám šanci něco ošidit či nedej bože špatně postavit. Ale víme, jak to ve stavebnictví chodí, takže je dobré mít alespoň základní přehled o vlastní stavbě.

A když už je dostavěno, může se začít kolaudovat. To bývá velká sláva. S pitím, chlebíčkama a především se zástupcem stavebního úřadu. Následně pak dostanete lejstro a můžete se stěhovat.

Ale to je několik roků od původního úmyslu.

Tak co, neodradila jsem vás od stavby nebo podobného nápadu?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *