— BLOG OKEM STAVEBNÍHO ROZPOČTÁŘE —

SVÉ SLUŽBY NABÍZÍM

kalkulace rozpoctu

Proč to většinou nevyjde?

„Stavební rozpočet? Jo to je to co nikdy nevyjde.“ tak tuhle větu mi kdysi řekl jeden člověk, když jsem mu vykládala, co vlastně dělám. Tak jsem se nad tím pokusila zamyslet.

stavebni-vykres

Zvládnu práci rozpočtáře?

Čas od času dostávám email, kde se mě ptáte, jak moc je těžké dělat rozpočty a zda byste to zvládli taky. Vždy se snažím odpovědět co možná nejlépe jak dovedu, ale poslední email mě vedl k zamyšlení. Podělím se zde o výsledek.

Kavárna na Homolce po rekonstrukci

Kavárna na Homolce

Další stavbou, kterou bych vám ráda ukázala a částečně se i pochlubila, je rekonstrukce kavárny na Homolce v našem městě. Úplně původně měla tato stavba sloužit řidičům tramvají jako zázemí, přiléhá k ní konečná stanice a točna. Pak stavba sloužila provozu nějakého bistra, a dál už ani nevím čemu všemu.

rudá hvězda

Sundání hvězdy

Kdysi mi jeden můj známý vyprávěl, jak začal podnikat. Bylo to hned v době po revoluci v devadesátých letech. Žil tehdy v kraji, který byl proslulý svými podzemními zásobami. Takže kraj prošpikovaný různými doly, závody, podniky. A jako tehdy všude po celé republice na každé bráně a budově symbol socialistického zřízení – rudá hvězda.

7 otázek pro Jana Koptu, DiS., realitního makléře

Ne všichni mají vizi nově postaveného bydlení pro svoje vlastní účely. Někomu se více zamlouvá zakoupení již hotového nebo jen pronajatého bydlení. Každý podle vlastních preferencí a potřeb. Co vše si ujasnit, než se obrátíte na nějakou realitní kancelář? Co vše si nechat vysvětlit a jak to celé funguje? Tak na to jsem si pozvala Jana Koptu, majitele realitní kanceláře...

Sklípek pod podlahou?

„Co já na ty stránky zase napíšu? No, dlouho jsem nepřispěla do rubriky Perličky z projektů. Zkusím někde něco najít.“  Přesně tyhle věty mi šly hlavou a přemýšlela jsem co s tím. Po dvou dnech otevřu nový projekt a co nevidím? I zajásala jsem, tohle je přesně ono.

rekonstrukce polikliniky Tachov - výsledek

Rekonstrukce polikliniky Tachov

Někdy mi připadá, že rozpočtařina je jako domácí práce hospodyněk. Furt něco děláte, ale v konečném důsledku si toho nikdo pořádně nevšimne. Když vidíte stavbu, tak si řeknete, že ji projektant dobře navrhl. Nebo ještě tak maximálně ji stavební firma dobře postavila. A víc nic.

Ach ty věnce …

Už dlouho jsem sem nedala žádnou perličku z projektu. Tak dlouho jsem o tom uvažovala, co bych vám mohla za zajímavost napsat, až ke mně přišla sama a zcela náhodou. Jak už to tak bývá. Vážně jsem to nechtěla přivolat, vážně ne.

Nový kurz Vytvoření a použití figur

Chtěla bych vás touto cestou seznámit s výsledkem mé další činnosti. V potu tváře a s hrdostí sobě vlastní jsem pro své kolegy i zkušenější nerozpočtáře (ti, kteří to nemají jako úplně denní chleba) vytvořila další kurz.

Certifikovaný rozpočtář

Jak jsem už dříve psala firma ÚRS založila Klub rozpočtářů. Podmínky a výhody si můžete přečíst buď na jejich stránkách, nebo v mém předchozím příspěvku.