Rekonstrukce polikliniky Tachov

Někdy mi připadá, že rozpočtařina je jako domácí práce hospodyněk. Furt něco děláte, ale v konečném důsledku si toho nikdo pořádně nevšimne. Když vidíte stavbu, tak si řeknete, že ji projektant dobře navrhl. Nebo ještě tak maximálně ji stavební firma dobře postavila. A víc nic.

Že třeba na této stavbě nechal rozpočtář kus svých nervů, spoustu času a i třeba několik nocí, nikoho většinou nenapadne.

Proto jsem se rozhodla se s vámi čas od času podělit o zajímavé stavby, na kterých jsem se coby rozpočtář podílela.

A začneme jednou rekonstrukcí z poslední doby.

Šlo o rekonstrukci polikliniky v Tachově.

Poliklinika sousedila  s volně stojící kočárkárnou, se kterou byla spojena přístřeškem. Tato kočárkárna již přestala sloužit svému účelu a tak bylo nabíledni její zbourání a to včetně spojovacího přístřešku, a na jeho místě se postavil nový moderní se závětřím.

před rekonstrukcí

Jelikož jsem dělala rozpočet pro zadání stavby do výběrového řízení, spolupracovala jsem s autorkou projektu. Projektantkou a interiérovou designérkou Pavlínou Filovou. Možná už jste její práci zaznamenali, už se párkrát mihla i v regionálním vysílání televize.

Nový slušivý kabátek pak poliklinika dostala i díky systému vnějšího obkladu Dekmetal. Myslím, že konečný výsledek je velice pěkný. Posuďte sami:

po rekonstrukci

Zajímá vás práce rozpočtáře?

e-book Co musí znát rozpočtář

Stáhněte si zdarma e-book Co musí znár rozpočtář a dozvíte se:

  • že to není jen o rozpočtech,
  • co všechno rozpočtařina opravdu obnáší.
Veronika Šoulová
Rozpočty a stavební kalkulace jsou můj život. Věnuji se jim již více než dvacet let.
Jsem autorkou online kurzů Zásady oceňování stavebních prací a Sestavení rozpočtu včetně výkazu výměr. Ebooku o rozpočtování Co musí rozpočtář znát a ebooku z oblasti stavebnictví Jak porozumět stavbě rodinného domku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.