Zprávy z klubu

Zatímco děti šly zase po prázdninách do školy, já jela do Prahy. Byla jsem pozvaná na první setkání klubu rozpočtářů. A protože vím, že tyto stránky sledují i kolegové rozpočtáři, považuji za  nutné je o této možnosti informovat.

klub rozpočtářů

Tato první schůzka měla za cíl, zjistit, jestli by vůbec byl mezi rozpočtáři o klub zájem a na jaké úrovni by měl fungovat. Zjišťovalo se

  • co rozpočtáře trápí,
  • s čím se pravidelně potýkají
  • a co by si představovali za pomoc.

Sešlo se nás tam zhruba 30, různých věkových skupin (bohužel bez mladé generace), z různých koutů republiky, a věnujících se různým částem rozpočtování.

K čemu to bude dobré?

Jako velký přínos pro samotné rozpočtáře bych viděla v tom, že dostanou prostor pro osobní i virtuální setkání, a můžou si tak vyměňovat svoje zkušenosti, vzájemně si pomoci, a pomoci si vyřešit stejné problémy.

Dalším velkým tématem bylo pojištění rozpočtářů. Dnes když pracujete jako samostatný rozpočtář na vlastní IČ, je problém s pojištěním z činnosti. Skoro všechny pojišťovny mají tuto profesi ve výjimkách. Klub by měl v rámci své činnosti svým členům pomoci toto pojištění zajistit.

Jako neopominutelnou zajímavost bych viděla i jakousi certifikaci od ÚRSu, která by měla zajistit vyšší prestiž jednotlivých rozpočtářů.

V rámci klubu pak bude nějaká sleva na aktualizaci dat Krosu, školení a kurzy.

Podmínky členství

Klub se samozřejmě bude platit a podmínkou členství také bude dodávat ÚRSu nějaké ty rozpočty k získání dat.

Možnost přihlášení bude spuštěna od podzimu na jejich stránkách.

Tak s kým se v klubu potkám?

e-book Co musí znát rozpočtář

Pokud by vás zajímalo, co všechno vůbec obnáší práce rozpočtáře, stáhněte si e-book Co musí znát rozpočtář.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *