Statistika nuda je … aneb děláte si statistiku účasti ve VZ?

Jistě to znáte, děláte se s nabídkou do výběrového řízení a pokud jich je více za sebou, tak už si nepamatujete kolik jste jich udělali a která o čem byla.

Jestli jste už dělali pro některého zadavatele vícekrát a je tedy dost možné, že máte danou strukturu už zpracovanou. Protože, co si budem povídat, zadavatelé taky jedou podle svého jednoho systému a zadávačku kopírujou jednu od druhé a v podstatě vymění jen jméno zakázky, termíny a podobné údaje.

Ale ostatní požadavky zůstavají stejné. Pokud před tím požadovali například ISO, budou ho požadovat i v dalších zadávačkách. Takže pokud si vzpomenete, kterou akci už jste s dotyčným zadavatelem dělali, máte ze třetiny hotovo. A pokud si nevzpomenete, máte to jistě někde napsané. Prostě použijete koncept již odevzdané zakázky.

Další věc je, že pokud si vedete statistiku nabídek, víte kolikrát jste byli druzí, nebo kolikrát byla vaše firma vyřazena z nabídkového řízení z důvodu nepředložení požadovaných dokladů. To je také dobré vědět.

dívka se žárovkou

Kupříkladu já vím, že po dobu mého působení v poslední firmě ze všech nabídek, do výběrovek, které jsem dělala já, nás vyřadili pouze dvakrát (dělala jsem tam devět let). A to jednou, že nebyla nabídka včas odevzdána (jednatel to nestihl) a podruhé mi do nabídky ředitel vpašoval doklad, který měl mít jiné náležitosti než ve skutečnosti měl. A já to nezkontrolovala.

A to vše je možné vyčíst ze statistik. Dělala jsem si jednoduchou tabulku, kam jsem si nabídky dopisovala. Získala jsem tak vcelku zajímavý a statistický přehled. Pokud máte o tabulku zájem, můžete si jí stáhnout třeba tady.

Zcela určitě máte svojí vlastní, nebo si statistiku nevedete. Ale pokud máte vlastní, zkuste si jí porovnat s tou mojí a třeba mi pak vysvětlíte, co mi tam chybí. Nebo žádnou nemáte a ta moje Vám přijde vhod. V každém případě to zkuste, za to nic nedáte. Máte jedinečnou možnost to zkusit, stáhněte si jí tedy zdarma zde. Tabulka je dělána v excelu a speciálně pro Vás jsem tam přidala i několik kolonek, které jsem já osobně nepoužívala, ale dle mého názoru by se Vám mohly hodit. Ostatně časem bude jasné, jestli všechny kolonky budete vyplňovat nebo ne.

Takže Vám přeju hodně úspěchů a neváhejte mi napsat, pokud budete mít pocit, že byste mi chtěli něco sdělit. Budu se těšit!

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *