Najdi komín

Tak to tu ještě nebylo, mám tu novou bojovku. No to jsem se zase nasmála, fakt že jo.

Je mi jasný, že projektanti nakreslí jedno patro a ostatní patra pouze zkopírujou a trochu změní dispozici, aby to nevypadalo úplně stejně. Nic proti, je to osvědčený způsob a „vychytá“ to mnoho chyb z nepozornosti.  Třeba zrovna tuhle chybku by to podchytilo stoprocentně.

Trochu jsem nevěřila vlastním očím, když se mi na stůl dostal projekt rodinného domu. Klasický domeček, s krbem v obýváku.  A ke krbu samozřejmě musí být komín. O tom žádná. To je samozřejmost.

Tak koukám na výkres základů, ano i pod komínem musí být základ, a vidím ho. Pěkně namalovaný, dostatečně okótovaný základek. V přízemí je komín značen v obýváku, tak jak má být, takže zase v pořádku.  A pak, když už počítám konstrukce z dalšího patra, mám ustavičně pocit, že mi něco chybí. No přiznám se, že mi to chvíli trvalo, ale pak mi došlo, že ve druhém patře není ten komín nakreslen. No to jsou mi věci.  Začínám tedy hledat komín i v ostatních výkresech. Je totiž pak otázkou, zda tam má celkově být nebo nemá, nebo se tam krb  dostal z jiné akce.

Najdeme komín na těhle obrázcích?

          Tohle je přízemí, v pravé spodní části je komín pěkně vidět.

                    No a tohle je stejné místo, jen o patro výše.

Hm, tak v technické zprávě je, je i v pohledech, takže není nakreslen jen v tom druhém patře, světe div se, prostě není. Že by projektanti měli pocit, že se tam nevejde? No tak ho prostě v tom patře vynecháme, ne? :-D

No není tohle zábava? Já svou práci prostě miluju, fakt že jo.

Chcete se naučit rozpočtovat?

Připravila jsem pro vás online kurz Sestavení rozpočtu včetně výkazu výměr, kde vás všechno potřebné naučím.

Zjistit víc →

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *