Zázraky na počkání, nemožné do druhého dne

Další z příspěvků do rubriky perličky z projektů

Tak tu máme další perličku z projektu. To je tak, když něco necháte na poslední chvíli a spolehnete se, že přeci projektant byl studovaný muž a pálí mu to.    Fakt je nechci pomlouvat, opravdu ne.

Dělám stavební rozpočty už přes 20 let a většinou se nad různými nedostatky docela bavím, ovšem v tu chvíli, kdy je zjistím, jsem z nich celá vedle sebe. Tak například mám někdy neodolatelnou chuť ( a někdy u tý chutě jen nezůstane) bušit hlavou o stůl. I když moc dobře vím, že by to zrovna neměla být moje hlava, co o ten stůl buší. Nebo mám sebevražedný myšlenky, to proto, abych se už nemusela nad těmihle věcmi dlouho trápit. Abych si prostě to trápení ušetřila, (což je samozřejmě nadsázka, nevolejte na mně Chocholouška).

Představte si situaci: mám udělat rozpočet na demontáž staré krytiny a dodávku nové a samozřejmě k tomu klempířské prvky. A co dostanu od projektanta? Půdorys střechy (poměrně složité), jen se základními kótami ( a někde ani to ne). Tedy nejsou tam okótovány vikýře, různé komínky a prakticky nic. Dále mám k dispozici řez krovem (pouze krov, nikoliv řez celým barákem) a stejně tak jen pohledy na střechu. Takže ani nevím, jak ten objekt vysoký. Výškové kóty tam samozřejmě nejsou, ani jedna.

Tak a teď naceňte klempířinu. No to bych vážně byla zvědavá jak na to, z těhle podkladů.   střecha

 • okapové svody – netuším jak budou dlouhé (nemám celkový řez)
 • okapové žlaby – netuším jak budou dlouhé (není prokótováno)
 • lemování komínků – tak k těm samozřejmě také nejsou rozměry

No a teď mi někdo řekněte,  co já s tím mám takhle dělat. Áchichjoách. A to to mám za dva dny odevzdat.

No a jak to nakonec dopadlo?  No, nedalo se nic dělat, napsala jsem milému projektantovi, že z těchto podkladů to prostě nejde. A teprve uvidíme, co se bude dít dál.

Držte mi palce, ať takovéhle vtipné věci přežiju ve zdraví.

Chcete se naučit rozpočtovat?

Právě pro vás připravuji online kurz Rozpočtování stavebních prací, kde vás všechno potřebné naučím. Už brzy se bude otevírat.

Zatím se můžete zapsat na čekací listinu. Dám vám pak vědět hned, jak bude kurz připravený.

Veronika Šoulová
Jsem autorkou ebooků, z oblasti stavebnictví, s názvem Jak porozumět stavbě rodinného domku, z oblasti veřejných zakázek s názvem Než zabalíte aneb 10 rad před odevzdáním nabídky
Vlastním povoláním jsem stavební technik a ze své stavební praxe čerpám inspiraci pro tyto články. Ale věřím, že budou přínosné i pro jiné obory.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • E-book zdarma

  Jak porozumět stavbě rodinného domku, Díl I. - Zemmní práce

 • E-book zdarma

  NEŽ ZABALÍTE aneb 10 rad před odevzdáním nabídky

 • Rubriky
 • Poslední příspěvky blogu